Dodatki uniwersalne [skala 1:35]

Garnki i pokrywki (nr kat. 35 23039)

Zestaw modeli żywicznych wykonanych metodą druku 3D zawierający: garnek 5l + pokrywka (2 szt.), garnek 12l + pokrywka (2 szt.), garnek 20l + pokrywka (2 szt.).

 

Kaloryfer żeliwny i grzejnik łazienkowy (nr kat. 35 23024)

Zestaw składa się z elementów umożliwiających wykonanie 3 sztuk kaloryferów żeliwnych oraz grzejnika łazienkowego.
Pojedyncze żeberka – łącznie 29 szt., pozwalają na stworzenie dowolnej wielkości kaloryfera (dostosowanej do wielkości pomieszczenia), oraz idealnego pomalowania każdego elementu przed sklejeniem – np. zrobienie zacieków i dodanie kurzu.  Cennym dodatkiem są zawory regulacyjne – termostaty oraz łączniki przy odpływie wody z kaloryfera. Ze względu na ich niewielkie rozmiary każdy zestaw zawiera komplet zapasowy.
Pierwszy grzejnik stworzył w roku 1855 Franz San Galli. Jego wynalazek zrewolucjonizował i na zawsze zmienił sposób ogrzewania pomieszczeń. Skonstruowany w połowie XIX wieku grzejnik, działał dzięki sprzężonej i gorącej parze wodnej, która krążyła w systemie rur
i grzejników. Zasada działania nie zmieniła się po dziś dzień.

Gitara akustyczna (nr kat. 35 23032)

Zestaw składa się z 2 gitar akustycznych oraz drucika – strun. W modelu zostały odwzorowane wszystkie elementy gitary: stroik, progi, mostek i otwór rezonansowy.
Gitara akustyczna ma szerokie zastosowanie w muzyce rozrywkowej – jazzie, rocku, bluesie, muzyce country i folkowej. Jest najpopularniejszym i najbardziej rozpoznawalnym instrumentem muzycznym.
Gitara akustyczna będzie ważnym dodatkiem do dioramy biwaku, pokoju nastolatka, klubu, koncertu, obozu wojskowego, studia muzycznego, ulicy w zabytkowej dzielnicy lub pijaczka zbierającego na piwo we współczesnym parku – to tylko kilka pomysłów z bogatego wachlarza możliwości wykorzystania tego modelu.

Latarnie parkowe (nr kat. 35 22002)

Zestaw pięciu uroczych latarni, wzbogaci każdą dioramę współczesnej czy też przedwojennej uliczki lub parkowej alei. Słup składa się z czterech części, gdzie ostatni element łączy się z delikatnymi ramionami podtrzymującymi klosze, wewnątrz których widać żarówkę.

Model jest wykonany metodą druku 3D, która umożliwia wykonanie niezwykłe delikatnych i małych elementów. Wycinanie części modelu z podpór jest wyjątkowo proste, choć warto zaznaczyć, iż zalecane jest najpierw odcięcie podpór od podstawy a dopiero po tym usuwanie ich z modelu. Części transparentne zalecamy pokryć warstwą lakieru bezbarwnego połyskowego odpornego na działanie promieni UV, dla uzyskania większej przejrzystości i ochrony przed zmianą zabarwienia (np. Mr Hobby: Mr Color GX 113).

 

Ławki i śmietniki parkowe (nr kat. 35 22009)

Alejka w parku czy barykada na ulicy, elegancka ławka o rzeźbionych bokach i z prawdziwych desek urozmaici niejedną dioramę. W zestawie znajduje się również elegancki śmietnik z daszkiem, opartym na stalowej rurce. Możliwy jest montaż bezpośrednio w podłożu makiety lub na dołączonej podstawie.

Model jest wykonany metodą druku 3D, która umożliwia wykonanie niezwykłe delikatnych i małych elementów. Wycinanie części modelu z podpór jest wyjątkowo proste, choć warto zaznaczyć, iż zalecane jest najpierw odcięcie podpór od podstawy a dopiero po tym usuwanie ich z modelu.

 

Ławki i śmietniki dworcowe (nr kat. 35 22010)

Ulica przy dworcu, przystanek autobusowy a może element barykady, żelbetowa ławka z prawdziwych desek urozmaici niejedną dioramę. W zestawie znajduje się betonowy śmietnik z stalowym wkładem.

Model jest wykonany metodą druku 3D, która umożliwia wykonanie niezwykłe delikatnych i małych elementów. Wycinanie części modelu z podpór jest wyjątkowo proste, choć warto zaznaczyć, iż zalecane jest najpierw odcięcie podpór od podstawy a dopiero po tym usuwanie ich z modelu.

 

Hydrant typ 1 (nr kat. 35 24059)

Element przestrzeni publicznej, choć częsty, na ulicy całkowicie niezauważany. Na dioramie na pewno każdy go zauważy.

W zestawie 3 identyczne hydranty.

 

Studzienka rewizyjna do gazu (nr kat. 35 23034)

Zestaw zawiera dwie studzienki rewizyjne do gazu. Każda składa się z korpusu i pokrywy.
Studzienka rewizyjna jest elementem instalacji przeznaczonym do kontroli jej stanu, wykonywania napraw i regulacji. Konieczne są
w newralgicznych punktach instalacji, dlatego w przestrzeni miejskiej pojawiają się zarówno w pasie jezdnym, jak i na trawnikach, chodnikach i parkingach. Zestaw studzienek jest prostym sposobem dodania autentyczności dioramy ulicy.
Obecnie studzienki wykonywane są zazwyczaj z tworzywa sztucznego w kolorze czarnym (korpus) i żółtej, żeliwnej pokrywy.
Średnica części na powierzchni – 5,42mm.

 

Studzienka rewizyjna hydrant (nr kat. 35 23035)

Zestaw zawiera dwie skrzynki uliczne do hydrantów podziemnych. Każda studzienka składa się z korpusu i pokrywy.
Obecnie studzienki wykonywane są zazwyczaj z tworzywa sztucznego (korpus) i żeliwnej pokrywy.
Wymiary części na powierzchni – 10,31 x 7,42mm.

 

Żeliwny właz kanalizacyjny (nr kat. 35 23036)

Zestaw zawiera dwie studzienki – żeliwne włazy kanalizacyjne. Każda składa się z korpusu i pokrywy.
Właz żeliwny przeznaczony do przykrywania podziemnych elementów uzbrojenia terenu. Umożliwia swobodny dostęp do urządzeń kanalizacyjnych, wodociągowych, gazowych, sieci elektrycznych i teletechnicznych.
Wymiary części na powierzchni – 18,95mm.

Uliczna kratka ściekowa (nr kat. 35 23037)

Zestaw zawiera dwie studzienki – uliczne wpusty żeliwne. Każda składa się z korpusu i pokrywy.
Zestaw składa się z dwóch studzienek – Każda studzienka składa się z dwóch osobnych części- korpusu studzienki i pokrywy.
Kratki odpływowe stosowane są do odprowadzania wód opadowych i roztopowych do kanalizacji. Montowane są przy krawężnikach jezdni jako zwieńczenie studzienek ściekowych betonowych. Wykonane są z żeliwa, a pod wpływem warunków atmosferycznych pokrywają się rdzawym nalotem.
Wymiary części na powierzchni – 17,37 x 11,67mm.

 

Studzienki rewizyjne i odwodnieniowe (nr kat. 35 23030)

Zestaw składa się z 4 różnych elementów uzbrojenia terenu, widywanych najczęściej na ulicy polskich miast: studzienka hydrantu, studzienka rewizyjna do gazu, kratka ściekowa i właz żeliwny.
Każda studzienka składa się z korpusu montowanego w nawierzchni, oraz pokrywy zabezpieczającej otwór.
Dodanie do dioramy studzienki składającej się z dwóch części gwarantuje zwiększenie realizmu urządzenia oraz umożliwia wykonanie go z uchyloną pokrywą. Można pokazać prace remontowe na ulicy, mutanta wychodzącego z podziemi, zniszczoną nawierzchnię pod stopami godzilli lub rozerwany chodnik po uderzeniu bomby.

 

Miotły (nr kat. 35 23047)

Zestaw modeli żywicznych wykonanych metodą druku 3D zawierający:
– miotła brzozowa,
– miotła sorgo

 

Domek i karmnik dla ptaków (nr kat. 35 23045)

Zestaw modeli żywicznych wykonanych metodą druku 3D zawierajacy: domek dla ptaków (2 szt.), karmnik dla ptaków (2 szt.)

 

Donice ogrodowe (nr kat. 35 22031)

Zestaw dwudziestu donic ogrodowych, w różnych kształtach i rozmiarach, wzbogaci każdą dioramę ogrodu, tarasu lub balkonu. Donice wykonano w różnych stylach – od najbardziej tradycyjnych po nowoczesne.

Zestaw jest wykonany metodą druku 3D, która umożliwia wykonanie niezwykle delikatnych i małych elementów. Wycinanie części modelu z podpór jest wyjątkowo proste, choć warto zaznaczyć, iż zalecane jest najpierw odcięcie podpór od podstawy a dopiero po tym usuwanie ich z modelu.

 

Wiadra (nr kat. 35 23042)

Zestaw modeli żywicznych wykonanych metodą druku 3D zawierający: wiadro ocynkowane 12l (2 szt), wiadro ocynkowane 5l (2 szt), wiadro drewniane 7l (2szt). Do każdego wiadra ocynkowanego 2 uchwyty do wyboru. Ze względu na delikatność uchwytów – dodatkowy komplet zapasowy.

 

Skrzynki drewniane na warzywa (nr kat. 35 23046)

Zestaw modeli żywicznych wykonanych metodą druku 3D zawierający:
– skrzynka drewniana (2 szt.),
– skrzynka drewniana stara (1 szt.)
– skrzynka drewniana bardzo stara (1 szt.)

 

Beczki 200l (nr kat. 35 23048)

Zestaw modeli wykonanych metodą odlewu żywicznego zawierający:
– beczka 200l (4 szt.)
– korek duży i mały (4 x 2 szt. + backup)

 

 

Beczki 60l (nr kat. 35 23049)

Zestaw modeli wykonanych metodą odlewu żywicznego zawierający:
– beczka 60l (6 szt.)
– korek duży i mały (6 x 2 szt. + backup)