Militaria [skala 1:35]

Pistolet maszynowy Błyskawica (nr kat. 35 24053)

Zestaw składa się z ośmiu Błyskawic (4 rodzaje po 2 szt.) oraz dziesięciu magazynków (po 5 szt. pustych i pełnych):

– Błyskawica z kolbą złożoną z magazynkiem (2 szt.)

– Błyskawica z kolbą złożoną bez magazynka (2 szt.)

– Błyskawica z kolbą rozłożoną z magazynkiem (2 szt.)

– Błyskawica z kolbą rozłożoną bez magazynka (2 szt.)

– magazynek pełny (5 szt.)

– magazynek pusty (5 szt.)

 

Granaty konspiracyjne – filipinka, sidolówka, karbidówka (nr kat. 35 24054)

Granaty były najpowszechniej produkowanym przez AK orężem. Do najpopularniejszych należą: filipinka (stosowana już w 1940r.), sidolówka (R-42, produkowany od 1942r., nazwa pochodzi od kształtu korpusu – metalowej puszki, przypominająca puszkę płynu „Sidol” do czyszczenia metalu),
karbidówka (budowana ze zbiornika lampy karbidowej, w którym
umieszczano ładunek wybuchowy).

Zestaw zawiera:
– filipinka (20 szt.)
– karbidowka (20 szt.)
– sidolówka (20 szt.)

Nakrętki motylkowe M14 i M16 (nr kat. 35 23022)

Nakrętki motylkowe w dwóch rozmiarach:
M14 i M16
Każdy rozmiar zawiera 120 szt. nakrętek, podzielonych na trzy rodzaje (po 20 szt. każdego):
A – nakrętki
B – nakrętki z trzpieniem śruby
C – nakrętki z trzpieniem śruby i podkładką

Granaty 40mm HE M381 (nr kat. 35 22012)

Model pocisku odłamkowo – burzącego. Granaty HE M381 wystrzeliwane z granatnika 40 mm M79 lub M203 (dołączonego do karabinu serii M16) są przeznaczone do zadawania obrażeń personelowi obiektów. Zawierają ok. 35g materiału wybuchowego, otoczonego kulistą skorupą z karbowanego drutu. Po wybuchu skorupa rozpada się na ponad 300 odłamków skutecznie rażących cele żywe w promieniu 5m. Granaty pasują m.in. do UH-1D Academy 1:35 oraz innych granatników 40mm.
Model jest wykonany metodą druku 3D, która umożliwia precyzyjne wykonanie niezwykłe delikatnych i małych elementów.
Zestaw zawiera 100szt. granatów.

Granaty 40mm M397 (nr kat. 35 22016)

Model pocisku: nabój z pociskiem odłamkowo-odskokowym. Granat po upadku na ziemię jest wyrzucany na wysokość ok. 1,5 m przez wybuch pomocniczego ładunku prochowego i dopiero wtedy następuje eksplozja głównego ładunku. Dzięki takiej zasadzie zwiększono skuteczność rażenia odłamków .
Granaty do UH-1D Academy 1:35 oraz innych granatników 40mm.
Model jest wykonany metodą druku 3D, która umożliwia wykonanie niezwykłe delikatnych i małych elementów. Zestaw zawiera 100szt. granatów.

Elastyczne taśmy amunicyjne 0.5" (nr kat. 35 24055)

TAŚMY AMUNICYJNE 0.5″ do M2HB Browning to niezwykły dodatek pozwalający na podkreślenie detali Twojego modelu.

Taśmy zostały wykonane z żywicy o zwiększonej elastyczności, która przeszła tylko wstępne utwardzenie promieniami UV. Po ułożeniu w pożądanej pozycji wystarczy wystawić taśmy na działanie promieni słonecznych, by pozostały w nadanym kształcie. Malowanie spowalnia, ale nie zatrzymuje procesu utwardzania. 

Zestaw składa się z czterech odcinków po 50szt. amunicji oraz dziesięciu odcinków 'zakrętów’ pod kątem 90 i 180 stopni.

Amunicja do M2HB Browning 0.5" (nr kat. 35 22017)

Nabój do popularnego karabinu maszynowego Browning M2. Karabin maszynowy Browning kalibru .50 był szeroko stosowany jako broń samochodowa i do uzbrojenia samolotów w Stanach Zjednoczonych od lat 30. XX wieku do chwili obecnej.
Amunicja 0.5″ do Browning M2HB i jego pochodnych.
Model jest wykonany metodą druku 3D, która umożliwia wykonanie niezwykłe delikatnych i małych elementów. Zestaw zawiera 200szt. nabojów.

Zużyte ogniwa taśmy amunicyjnej i łuski M2HB Browning 0.5" (nr kat. 35 22013)

Amerykański karabin maszynowy Browning kaliber 12,7mm o szybkostrzelności 550strz./min zaprojektowany został tuż po zakończeniu I Wojny Światowej przez Johna Browninga i od tego czasu używany jest przez Siły zbrojne Stanów Zjednoczonych.  
Szybkie podawanie nabojów jest możliwe dzięki wykorzystaniu taśmy amunicyjnej. Pozostałością po wymianie ognia jest duża ilość łusek od nabojów oraz niepołączonych już że sobą, zużytych ogniw taśmy.
Każda diorama, przedstawiająca zawieszoną w czasie wymianę ognia, zyska na realności, jeśli okolice karabinu będą pokryte dużą ilością ogniw i łusek. Dzięki zestawowi składającemu się z 200 szt. łusek i 200 szt. ogniw jest to możliwe.
Uwaga: Nie ma możliwości włożenia łusek w ogniwa taśmy.

Worki z piaskiem - stanowisko KM - typ 1 (nr kat. 35 24052)

W trakcie działań wojennych osłona z worków wypełnionych piaskiem stanowi podstawową ochronę żołnieży przed pociskami z broni o niskim kalibrze. Ukladana przez cywili miała często nieregularne kształty. Było to spowodowane brakuem odpowieniej wiedzy oraz tym, że worki były wypełnione w różnym stopniu i różnym materiałem.

Zestaw przedstawia niskie stanowisko dla karabinu maszynowego czy też rusznicy przeciwpancernej (wysokość  2,3cm, długość 13,0cm), oraz 5 osobnych worków.  Ustawiane były na ulicach lub ziemi.

Zapora przeciwczołgowa stalowa jeż typ 1 (nr kat. 35 22014)

Barykady przeciwczołgowe typu jeż (lub barykada hiszpańska) pomimo stosunkowo małej wagi oraz łatwości wykonania stanowią jedną z najskuteczniejszych metod powstrzymania ruchu pojazdów pancernych. Wykonywane są z tego co akurat jest dostępne – najczęściej profile stalowe (kwadratowe, prostokątne, ceowniki, dwuteowniki), ale również tory tramwajowe lub fragmenty masywnych konstrukcji stalowych.
Zestaw składa się z 4 jeży wykonanych z profili stalowych ceowników, i 4 jeży wykonanych z profili stalowych – dwuteowników. Każdy jeż składa się z 3 odcinków o długości 42,9mm (rzeczywista długość 1,5m), oraz 3 łączników wzmacniających połączenie.

Zapora przeciwczołgowa stalowa jeż typ 2 (nr kat. 35 22015)

Barykady przeciwczołgowe typu jeż (lub barykada hiszpańska) pomimo stosunkowo małej wagi oraz łatwości wykonania stanowią jedną z najskuteczniejszych metod powstrzymania ruchu pojazdów pancernych. Wykonywane są z tego co akurat jest dostępne – najczęściej profile stalowe (kwadratowe, prostokątne, ceowniki, dwuteowniki), ale również tory tramwajowe lub fragmenty masywnych konstrukcji stalowych.
Zestaw składa się z 4 jeży wykonanych z profili stalowych prostokątnych, i 4 jeży wykonanych z profili stalowych – kwadratowych. Każdy jeż składa się z 3 odcinków o długości 42,9mm (rzeczywista długość 1,5m), oraz 3 łączników wzmacniających połączenie.