Narzędzia [skala 1:35]

Wiertarka słupowa (nr kat. 35 22001)

Niezwykle szczegółowy model wiertarki słupowej wraz z ruchomym stołem krzyżowym, niewątpliwie wzbogaci każdą dioramę warsztatu, fabryki, garażu czy hangaru lotniczego.

Wiertarka składa się z 22 części, w tym z dwóch opcjonalnych głowic z wiertłem lub bez, osłoną frezu i głównego słupa w kratownicy by osłonić zęby prowadnicy. Dodatkowo w zestawie są narzędzia takie jak młotek, klucze płaskie, imadło, kombinerki i piła do metalu. Producent zadbał nawet by dodać zapasowy, najdelikatniejszy element, jakim jest pokrętło stołu krzyżowego.

Model jest wykonany metodą druku 3D, która umożliwia wykonanie niezwykłe delikatnych i małych elementów. Wycinanie części modelu z podpór jest wyjątkowo proste, choć warto zaznaczyć, iż zalecane jest najpierw odcięcie podpór od podstawy a dopiero po tym usuwanie ich z modelu. Części transparentne zalecamy pokryć warstwą lakieru bezbarwnego połyskowego odpornego na działanie promieni UV, dla uzyskania większej przejrzystości i ochrony przed zmianą zabarwienia (np. Mr Hobby: Mr Color GX 113).

 

Klucze płaskie i oczkowe (nr kat. 35 23003)

Zestaw składa się z 22 sztuk kluczy: 11 kluczy płaskich i 11 kluczy oczkowych w rozmiarach od 6 do 30.
Klucz płaski – podstawowe narzędzie warsztatowe. Służy do dokręcania i odkręcania nakrętek i śrub, najczęściej 6-cio kątnych.
Klucz płasko – oczkowy z jednej strony zakończony jest kluczem płaskim, a z drugiej oczkiem w tym samym rozmiarze. Oczko klucza pozwala na dokładniejsze 'złapanie’ śruby z każdej strony, co zdecydowanie poprawia efektywność pracy oraz zapobiega zniszczeniu nakrętki śruby.

 

Elektronarzędzia (nr kat. 35 23023)

Na zestaw składa się: szlifierka kątowa (2 części + 1 opcjonalna), wkrętarka (3 części), wiertarka (2 części), ochronniki słuchu (2 szt.).
Elektronarzędzia, które są najczęściej używane to bez wątpienia wiertarki, wkrętarki i szlifierki. Urządzenia te zostały przystosowane do wykonywania praktycznie wszystkich zadań, związanych z pracami z dowolnymi materiałami. Ochronę podczas pracy (zgodnie z aktualnymi zasadami BHP) zapewniają ochronniki słuchu – stanowią obecnie niezbędne wyposażenie każdego warsztatu.

 

Narzędzia ręczne (nr kat. 35 23005)

Jedne z najbardziej uniwersalnych i popularnych narzędzi.
Wykorzystywane w domu, warsztacie samochodowym, stoczni, hangarze i kopalni.
Zestaw składa się z: piła do metalu (2 szt.), piła do drewna, imadło (4 części), młotek ciesielski (2 szt.), młotek (2 szt.), kombinerki (4 szt.), cążki (4 szt.), śrubokręt płaski (4 szt.), śrubokręt krzyżak (4 szt.), ołówek stolarski (5 szt.).

 

Narzędzia warsztatowe (nr kat. 35 22004)

Zestaw dodatków do dioram w skali 1:35 wykonany metodą druku 3D.

Zestaw składa się aż z 72 elementów stanowiących popularne wyposażenie warsztatów samochodowych,garaży, hangarów, pracowni rzemieślniczych i wielu innych miejsc. Przedmioty te znajdują się na placach budowy, torbie hydraulika i kieszeni mechanika.

Bogactwo zestawu umożliwi urozmaicenie wielu dioram, a może i zainspiruje przyszłe prace.

W skład zestawu wchodzą: klucze płaskie, klucze oczkowe, śrubokręty, wiertarka, wkrętarka, szlifierka kątowa, imadło i ochraniacze słuchu.

Modele zostały wykonane z najwyższą dbałością o szczegóły. Precyzję wykonania i dokładność odwzorowania rzeczywistych przedmiotów docenić można w pełni dopiero z wykorzystaniem lupy.